Prowadzisz hotel lub restaurację? Zadbaj o komfortowy i bezpieczny pobyt Twoich gości!
Obiekty hotelowe i gastronomiczne są narażone na duży przepływ ludzi, czego efektem jest szybkie zużycie wyposażenia. Przetarcia i zabrudzenia tapicerowanych kompletów meblowych to codzienność w branży. Tylko regularna pielęgnacja mebli tapicerowanych w restauracji i hotelu z wykorzystaniem odpowiednio dobranych środków czyszczących i konserwujących może zapewnić im długą żywotność i nienaganny wygląd.
Czystość mebli tapicerowanych ma wpływ na wizerunek Twojego hotelu i restauracji
Według przeprowadzonych badań aż 70% Polaków źle ocenia lokal gastronomiczny lub obiekt noclegowy, w którym zatrudniona jest niekompetentna i nieprofesjonalna obsługa. Jednakże już na drugim miejscu z wynikiem 56% wymieniane są aspekty związane z czystością. Brudne i nieestetycznie wyglądające krzesła, stoły czy kanapy nie zachęcają do dłuższego przebywania we wnętrzach restauracji. Zniszczone i zaplamione meble tapicerowane ustawione w hotelowym lobby również tworzą bardzo złe pierwsze wrażenie na gościach.
Wygląd wnętrz ma też negatywny wpływ na recenzje pozostawiane przez odwiedzających naszą firmę klientów. Atrakcyjność wizualna to niejedyny aspekt, z którym wiążą się zaniedbane obszycia kompletów meblowych. Mają zasadniczy wpływ na higienę w obiekcie. Przestrzeganie czystości ma duże znaczenie w dobie pandemii koronawirusa. Ludzie stali się świadomi tego, jak ważna jest sterylność dotykanych powierzchni. Niestety nieregularność w czyszczeniu mebli w restauracji i hotelu może prowadzić do bardzo groźnych zjawisk:
- na nieczyszczonych obiciach meblowych gromadzi się pot, martwy naskórek, a także olejki i kremy kosmetyczne,
- w trakcie intensywnej eksploatacji brud jest utrwalany i wnika w głąb struktury obszyć,
- temperatura pokojowa i wilgotność sprzyjają rozwojowi drobnoustrojów – bakterii, wirusów oraz grzybów.
Wprowadzenie odpowiednich procedur w zakresie pielęgnacji i konserwacji tapicerek może mieć zatem niebagatelny wpływ na poprawę wizerunku naszego obiektu w oczach gości.
Czyszczenie i pielęgnacja mebli tapicerowanych w obiektach hotelarskich i gastronomicznych
Jednym z czterech najważniejszych czynników wpływających na satysfakcję, a zarazem długoterminową lojalność klientów obiektów hotelarskich i gastronomicznych jest właśnie czystość. Pozostałe to lokalizacja, profesjonalizm obsługi, a także standard pokoi. Warto pamiętać, że regularne zabiegi pielęgnacyjne nie tylko przyczyniają się do dobrego wyglądu stołów, krzeseł, foteli i sof, lecz również przedłużają ich żywotność. Dzięki temu nie musimy aż tak często ponosić wysokich kosztów wymiany wyposażenia na całkowicie nowe.
Jak zatem powinna wyglądać pielęgnacja oraz czyszczenie mebli tapicerowanych w hotelu czy restauracji? Przede wszystkim warto zacząć od zakupu specjalnych preparatów czyszczących. Pozwolą one usunąć większość typowych zabrudzeń, zniwelują nieprzyjemne zapachy, zdezynfekują czyszczoną powierzchnię i ją zakonserwują. Należy również zwrócić uwagę, z jakim rodzajem obszycia mamy do czynienia. Innych środków używamy do tapicerek skórzanych, a odmiennych do materiałów sztucznych.
W przypadku branży HoReCa mamy do czynienia z dużo bardziej intensywną eksploatacją wyposażenia. Z tego też powodu stosowanie domowych środków pielęgnujących jest nieefektywne i mało opłacalne. Na rynku istnieje szeroka gama środków do zastosowań profesjonalnych, które charakteryzują się nie tylko dużą wydajnością ale także większą skutecznością pielęgnacji tapicerek. Należy jednak pamiętać o rygorystycznym przestrzeganiu zaleceń producenta podczas ich stosowania, gdyż nieumiejętne lub niezgodne z instrukcją użycie może doprowadzić do trwałego uszkodzenia czyszczonych mebli.
Zabezpieczenie oraz konserwacja tapicerki meblowej w hotelach i restauracjach
Po kompleksowym wyczyszczeniu powinniśmy utrwalić efekty naszej pracy przy użyciu dedykowanych preparatów. Zabezpieczenie oraz konserwacja tapicerki zarówno w hotelu, jak i w restauracji ochroni eleganckie obicia przed przetarciami oraz głębokim wnikaniem zanieczyszczeń w strukturę mebli.
Mając do czynienia z wyposażeniem wykonanym z naturalnej skóry gładkiej, możemy użyć preparatów konserwujących tworzących dodatkową powłokę ochronną na tapicerce. Przy doborze powłoki zabezpieczającej warto pamiętać, aby zabezpieczona nią skóra w dalszym ciągu mogła swobodnie oddychać. Takie właściwości posiadają np. powłoki polimerowe, które z jednej strony tworzą mocną barierę ochronną odporną na tarcie i przebarwienia, z drugiej natomiast nie wpływają negatywnie na właściwości użytkowe tapicerki skórzanej.
W przypadku mebli wykonanych z tkanin, podstawową metodą ich zabezpieczenia przed zabrudzeniami i plamami jest impregnacja. Podobnie jak w przypadku tapicerki skórzanej, zastosowanie impregnatu chroni tapicerkę przed przypadkowym zabrudzeniem i ułatwia jej pielęgnację. Choć sama impregnacja tapicerki nie zastąpi konieczności jej regularnego czyszczenia, to z pewnością przyczyni się do poprawy jej ogólnej kondycji oraz znacząco wydłuży żywotność mebli.
Chcąc zakonserwować meble wykonane z sztucznej skóry, powinniśmy sięgnąć po specjalistyczne preparaty zapobiegające głównie ich przesuszeniu (a w konsekwencji – powstawaniu pęknięć na jej powierzchni). Meble wykonane z ekoskóry są z jednej strony łatwe w czyszczeniu, niestety są też najmniej odporne na skutki intensywnej eksploatacji. Dzieje się tak dlatego, że w przeciwieństwie do skóry naturalnej lub tkaniny meblowej, skóra ekologiczna (skaj) nie posiada tak mocnej struktury nośnej jak np. lico w przypadku skóry naturalnej. Dodatkowo powłoka zewnętrzna wykonana z poliuretanu lub polimeru syntetycznego PVC wymaga stałej ochrony przed przesuszeniem, w przeciwnym wypadku utraci ona plastyczność i zacznie pękać.
W dużym hotelu powinniśmy pomyśleć też o przeprowadzeniu specjalistycznego szkolenia dla housekeepingu. Personel sprzątający powinien zostać przeszkolony przez ekspertów, którzy w obrazowy sposób wytłumaczą, jak pielęgnować każdy rodzaj mebli. Nabyta w ten sposób wiedza pozwoli na prawidłowe czyszczenie tapicerowanych kompletów meblowych. W efekcie dłużej zachowają one doskonały wygląd, a także odpowiedni poziom higieny. Z pewnością przełoży się to na pozytywne recenzje odwiedzających nasz obiekt gości.
Profesjonalne usługi pielęgnacji i naprawy tapicerowanych mebli w branży HoReCa
W wielu przypadkach jest już za późno na użycie powszechnie dostępnych, lecz profesjonalnych kosmetyków przez personel sprzątający. Zaniedbania są na tyle duże, że pozostaje nam jedynie wymiana wyposażenia albo… Skorzystanie z usług naszego serwisu!
Firma TLCS zajmuje się specjalistyczną pielęgnacją, naprawą i renowacją mebli tapicerowanych. Świadczymy profesjonalne wsparcie w tym zakresie również dla przedsiębiorstw z branży HoReCa. Mamy wieloletnie doświadczenie w tej dziedzinie. Nasza pracownia renowacji tapicerek ma także specjalną ofertę dla osób, które po zabiegach naprawczych chcą samodzielnie utrzymać komplety meblowe w dobrej kondycji. Dla zainteresowanych podmiotów mamy także dedykowaną specjalistyczną linię kosmetyków do ochrony higienicznej mebli. Oferowane przez nas preparaty pozwalają nie tylko na zachowanie dobrego wyglądu wyposażenia hotelu i restauracji, ale również odpowiedniego poziomu higieny. Efekt wysokiej sterylności powierzchni utrzymywany jest przez co najmniej kilka godzin po aplikacji środków. To bardzo duża zaleta ich użycia, szczególnie w dobie zagrożenia koronawirusem.
Zadbaj o tapicerki meblowe z kosmetykami do tapicerek skórzanych i usługami TLCS!
Dbałość o dobrą kondycję tapicerek meblowych przy pomocy odpowiednich kosmetyków zapewni im doskonały wygląd przez długi czas. Pozwoli także zachować czystość bakteriologiczną i zapobiegnie rozwojowi wirusów oraz grzybów. Jeżeli podstawowe zabiegi pielęgnacyjne są niewystarczające, to warto skorzystać z profesjonalnych usług warsztatu naprawczego, takiego jak TLCS. Dzięki nam naprawisz uszkodzenia mebli i unikniesz konieczności kosztownej ich wymiany.
Brak komentarzy
Sorry, the comment form is closed at this time.